dzień dobry
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Dzień dobry, niedźwiadku! Akademia mądrego dziecka

Gdy jest się małym, świat, który nas otacza, wydaje się ogromnym, przerażającym i fascynującym miejscem równocześnie. Na szczęście w tej podróży towarzyszą nam rodzice, którzy chronią nas przed złem, ukazując równocześnie piękno i możliwości, które czekają na nas na rogu. Nie mamy łatwo, prawda? A taki niedźwiadek to dopiero ma przed sobą wyzwania, gdy jest mały. Odważnie jednak kroczy przy boku swej mamy i poznaje otoczenie. Czy faktycznie jest tak strasznie? By się o tym przekonać, trzeba opuścić znajome miejsce i ruszyć na podbój nieznanego. Co się wydarzy, gdy misiu wyjdzie z jamy?

Dzień dobry, niedźwiadku!

Las stanie za chwilę przed wami otworem, a mały niedźwiadek wraz ze swoją mamą pokażą, jak wygląda ich dzień i poznawanie świata z perspektywy małego zwierzaka. Mały czytelnik dowie się, gdzie mieszkają misie, czym się żywią i jak bawią się każdego dnia, a no i co dla nich jest niebezpieczne. Nasz nowy przyjaciel wyjrzy ze swojej jamy i wyruszy przed siebie. Jakie przygody czekają na niego poza domem? No cóż, zanim się o tym przekona, będzie musiał napełnić brzuszek. Miodek zdaje się idealnym rozwiązaniem, ale czy wspinanie się po drzewie wprost do ula pełnego pszczół nie jest niebezpieczne? Nie martwcie się, nie zabraknie też zabawy, wszak fikołki same się nie zrobią, a gdy niedźwiadek poczuje się już silny i duży, jak jego mama spróbuje ją naśladować. Znajome? Oczywiście. Maluchy uwielbiają naśladować rodziców we wszystkim.

Wśród obrazów

Podobnie jak w przypadku innych książeczek z tejże serii, Dzień dobry, niedźwiadku! zachwyca barwami i świetnym odwzorowaniem naszych bohaterów oraz środowiska, w którym mieszkają. Dzieci będą zachwycone kolorami, a dorośli kreską, która jest niezwykle miła oku. Wyobraźnia pracować będzie na pełnych obrotach, gdyż i tu potrzebne są małe rączki, by opowieść mogła ożyć, a obrazy nabrać głębi podkreślonej krótkimi tekstami. Każdy z nich jest prosty i zawiera słowo dźwiękonaśladowcze, które zapadnie w pamięci małego czytelnika. Nawet dorośli z radością sprawdzali, co kryło się pod ruchomymi elementami. To świetna forma, która rozwija równocześnie kilka ośrodków mózgowych i usprawnia motorykę dziecka. Sama historia świetnie sprawdzi się jako wstęp do podróży, poznawania świata. Wzmocni w dziecku ciekawość i uśpi niepokój, który czyha na młody umysł.

Wśród szczegółów

Twarda oprawa, kartonowe i niezwykle mocne strony i doskonała jakość druku będą tym, co przekona rodziców. Wszak trwałość, jakość i walory edukacyjne są dla nas niezaprzeczalnie ważne. Dziecko pokocha niedźwiadka, który zarazi go ciekawością świata i przekona, że przygody są częścią poznawania otaczającego nas świata. Myślę, że to idealna pozycja do dziecięcej biblioteczki. Łączy w sobie bowiem mnóstwo radości, zabawy i nauki. Tekst dopełniony niesamowitymi ilustracjami zapewni nam masę uśmiechu i niedźwiedzich ryków. Leśna przygoda czeka, by rozpocząć ją teraz… no może po śniadaniu.

 

Ocena: 

Ocena 9 kruków

Autor: Nathalie Choux 

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb 

Ilustrator: Nathalie Choux

Tytuł: Dzień dobry, niedźwiadku!

Tytuł oryginalny: Bonjour petit ourson!

Seria i nr tomu: Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki 

Wydawnictwo: Harper Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2022-01-26

Kategoria: dla dzieci 

ISBN:9788327663252

Liczba stron:10

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *